Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ostrov Mindoro

Mindoro - informace o ostrově

Pátým největším ostrovem Filipín je Mindoro ležící asi 150 kilometrů jižně od hlavního města Manily. Vzhledem k blízkosti metropole se stal oblíbenou prázdninovou destinací Manilanů. Přestože na něj proudí poměrně dost turistů, podařilo se ostrovu uchovat si svou jedinečnou atmosféru, nedotčenou přírodu a kouzlo tropického ráje.

Celková rozloha ostrova Mindoro činí 10 245km2 a administrativně se dělí na dvě provincie - západní Mindoro Occidental a východní Mindoro Oriental. Ty nejnavštěvovanější lokality jsou soustředěny ve východní části ostrova, kde se také nachází hlavní středisko ostrova Puerto Galera. Toto letovisko nabízí úžasné pláže, čisté moře a jedinečná místa pro potápění a šnorchlování. Nechybí ani množství hotelů, restaurací, obchodů a možnosti pestrého nočního života. Rozhodně však stojí za to, prozkoumat jak východní, tak i západní část ostrova.

Pokud se vydáte do zalesněného vnitrozemí ostrova, narazíte na vodopády Tamaraw ukryté hluboko v džungli. Jednou z atrakcí je také hora Malisimbo, která láká především nadšené pěší turisty. Nádherný výhled na velkou část ostrova se nabízí z vrcholu 2587 metrů vysoké hory Mt. Halcon v severní části ostrova a také z hory Mt. Baco (2488m n. m.) situované ve středu Mindora. Ostrov zkrátka poskytuje ideální možnosti vyžití milovníkům aktivní dovolené, především však vysokohorské turistiky. Ale na své si zde přijdou také vyznavači sladkého nicnedělání a celodenního polehávání na plážích. Těch má Mindoro více než dostatek a jedna je hezčí než druhá.

Vyhledávaným centrem zábavy je Sabang, kde se nachází bary a diskotéky. Tam je možné se bavit až do rána ve společnosti go go tanečnic či příjemných filipínských dívek. Na jihu ostrova v provincii Mindoro Occidental se nachází útes Apo nabízející jedinečnou podmořskou faunu a flóru. Je ideálním místem pro potápění. Pokud si pronajmete loď, můžete vyrazit k nedalekým ostrovům Ilin a Ambulong. K hlavním zdrojům obživy místních obyvatel patří rybolov a také pěstování rýže, ničím neobvyklým tak nejsou rýžové kaskády.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko