Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ostrov Mactan

Mactan - informace o ostrově

Filipínský ostrov Mactan rozkládající se na ploše 8 krát 20 kilometrů, patří k vyhledávaným turistickým destinacím. Nabízí totiž ty nejkrásnější pláže a nejluxusnější resorty. Navíc je skvělým výchozím místem pro poznávání dalších krás v okolí. Sám o sobě však ukrývá také řadu zajímavých památek a přírodních unikátů.

Přímo na Mactanu bylo vystavěno mezinárodní letiště, doprava na ostrov je tak velmi snadná. Mactan je navíc 864 m dlouhým mostem propojen se sousedním a mnohem větším ostrovem Cebu. Ten se rozkládá na ploše 200 krát 40 kilometrů. Hlavní město Cebu City je tak z Mactanu vzdáleno pouhých 15 kilometrů. Jde o třetí největší filipínské město, v němž najdete například nejstarší ulici v zemi, španělskou pevnost San Pedro z roku 1565, taoistický chrám uprostřed milionářské čtvrti nebo krásnou baziliku Minore del Santo Nino.

Z Mactanu můžete kromě návštěvy tohoto města podniknout třeba výlet na vedlejší ostrov Bohol, který je proslavený přírodním úkazem zvaným Chocolate Hills. Jde o zcela pravidelné skalnaté vrcholky, které společně vytvářejí naprosto unikátní krajinu. Mactan i Cebu nabízí ideální podmínky pro potápění, šnorchlování a nejrůznější vodní sporty. Za skvělým potápěním se můžete vypravit na blízké Camotes Islands. Potěšeni však budou i ti, kteří se chtějí celý den věnovat slunění na pláži nebo relaxaci pod palmami. O hladové žaludky návštěvníků se na Mactanu starají výborné restaurace, v nichž můžete ochutnat jak místní speciality, tak i mezinárodní kuchyni.

Mactan se v minulosti nechvalně proslavil jako místo, kde náčelník Lapu Lapu zabil v boji známého portugalského mořeplavce a objevitele Filipín Fernãa de Magalhãese. Tuto událost v dnešní době připomíná místní kostel. Ostrov je v současnosti známý hlavně výrobou hudebních nástrojů, zejména tedy kytar. Najdete na něm několik tradičních dílen a spoustu obchodů s kytarami. Pokud se projdete po hlavní ulici, nenajdete zde téměř nic jiného než krámky právě s kytarami a mandolínami. Sem tam je možné narazit také na dílnu šperků. Místní obyvatelé nejsou na „bílé“ turisty příliš zvyklí a většinu z nich považují za Američany, kteří zde v minulosti měli vojenské základny. Proto projít se ulicemi Mactanu jen tak bez povšimnutí je téměř nemožné.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko