Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ostrov Boracay

Boracay - informace o ostrově

Ostrov Boracay rozkládající se na ploše 10,32 km² ve Filipínském moři je nejpopulárnější turistickou destinací v zemi. I když je pouhých 9 km dlouhý a 1 km široký, nabízí spoustu přírodních krás, které z něj dělají tropický ráj. Naleznete na něm malebná letoviska, sluncem zalité bělostné pláže a moře v takových odstínech modré, jakou jste ještě neviděli.

Boracay je právem považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů v jihovýchodní Asii. Leží asi 2 km od severního cípu ostrova Panay, který je šestým největším na Filipínách a cca 315 km od metropole Manily. Je součástí filipínské provincie Aklan, která v roce 1956 získala autonomii a spadá pod souostroví s názvem Západní Visayas. První turisté ostrůvek objevili teprve v 70. letech minulého století. V té době jej navštěvovali především nenároční a nezávislí cestovatelé, tzv. batůžkáři. Během posledních deseti let se však proměnil ve vyhledávanou destinaci, kde si na své přijdou i náročnější návštěvníci a milovníci luxusu. Dalo by se říct, že v současnosti prožívá ostrov turistický boom. Nejčastějšími návštěvníky bývají Jihokorejci a Číňané.

Původními obyvateli ostrova byli členové kmene Ati, který patří do skupiny Negritos. Jde o menší a tmavší lidi, kteří jsou od běžných Filipínců běžně rozeznatelní. Navíc mají kudrnaté vlasy, což je v těchto končinách neobvyklé. S mnohými z nich se můžete na ostrově ještě dnes setkat. V současnosti žije na Boracayi okolo 12 tisíc obyvatel, kteří mluví jazykem tagalog, nebo anglicky.

Na ostrově panuje tropické podnebí, léto trvá od března do června a teploty se v tomto období pohybují mezi 28 a 38°C. Poté nastává období dešťů trvající od června do října. Od listopadu do února je ostrov ochlazován příjemnými větry, které způsobují, že noci jsou chladnější a občas se může vyskytnout nějaká ta dešťová přeháňka.

Na Boracayi si každý najde, po čem touží – milovníci luxusu světové hotely, nezávislí cestovatelé levné ubytování, rodiny ticho a mladí lidé bary a diskotéky. Přestože se počty návštěvníků ostrova každoročně zvyšují, nepůsobí Boracay nijak přeplněně. Každý, kdo zatouží po soukromí, se může vydat na některou z odlehlých pláží, kterou bude mít jen pro sebe.

Boracay je typickým tropickým ostrovem, ke kterému neodmyslitelně patří bílé písečné pláže, průzračné a azurově modré moře, palmové háje a džungle ve vnitrozemí. K hlavním přednostem a největším lákadlům ovšem patří již zmiňované pláže, které se táhnou vlastně podél celého ostrova v délce několika kilometrů. Nejznámější a nejnavštěvovanější je Bílá pláž (White Beach) dlouhá 5 km, kolem níž se rozkládá vlastně komerční centrum celého ostrova. Jde o nádherný pás bílého písku, který se jen velmi pozvolně svažuje do moře. Pláž je lemována hotely, apartmány, restauracemi a obchody. Formálně byla rozdělena na tři části podle tří již neexistujících přístavů na Station 1, 2 a 3. V soutěžích o nekrásnější pláže světa se White Beach pravidelně umisťuje na nejvyšších příčkách.

Další krásnou pláží je Bulabog, Diniwid nebo Puka pojmenovaná po malých lasturách hlemýždě „puka“, z nichž se vyrábí šperky. Severně od pláže Diniwid najdete ještě pláž Baling Hai, která bývá častou zastávkou při výletních plavbách podél pobřeží ostrova. Na kterékoliv pláži ostrova Boracay se můžete věnovat plavání, šnorchlování a řadě dalších vodních sportů. Oblíbený je například kiteboarding nebo windsurfing. Potápěčská centra, v nichž si můžete pronajmout veškeré potřebné vybavení, jsou doslova rozeseta podél pobřeží. Nedaleko břehů ostrova se nachází až 30 oblíbených potápěčských míst, jako je třeba Angol Point, Krokodýlí ostrov nebo strmý sráz Yapak.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko