Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ostrov Bohol

Bohol - informace o ostrově

Filipínský ostrov Bohol ležící v Boholském moři severně od ostrova Mindanao je součástí souostroví Visayas. Stejně jako další ostrovy z tohoto souostroví nabízí okouzlující přírodu, zajímavou kulturu a ideální podmínky k rekreaci. Jde o turisticky atraktivní destinaci s krásnými plážemi, průzračným mořem, tropickou květenou a výbornými podmínkami pro potápění.

Bohol sousedí s ostrovem Cebu a Panglao, s nímž je spojen mostem. Na Bohol se nejlépe dostanete krátkým trajektem z Cebu City. Bohol je skvělým dovolenkovým místem pro všechny, kdo si chtějí užívat tropického ráje, klidu a odpočinku. Hlavním lákadlem jsou zdejší idylické bělostné písečné pláže lemované palmovými háji. Pláže se jen velmi zpozvolna svažují do úžasně čistého moře, které je domovem pro pestrou paletu živočichů. Pokud chcete, můžete si na Boholu užívat hezkého potápění a šnorchlování. Skvělé potápěčské a šnorchlařské lokality se nacházejí také poblíž ostrova Cabilao.

Hlavním městem Boholu je Tagbilaran, který z turistického hlediska není příliš zajímavý. Nachází se zde letiště i hlavní přístav. Asi 20 km od něj leží město Loon, v němž najdete hezký kostel z roku 1753. Další zajímavou památkou ostrova je památník v Boolu, který je připomínkou na uzavření  přátelství mezi španělským dobyvatelem Legaspim a místním vládcem Sikatunou. Své přátelství oba stvrdili vlastní krví. Nejstarším městem na Boholu je Baclayon, kde stojí také jeden z nejstarších filipínských kostelů. Kostel ve městě Loboc zase ukrývá nádherné nástěnné malby. Pokud navštívíte vesnici Sikutana poblíž Corelly, nenechejte si ujít prohlídku výzkumného centra, kde chovají nártouny filipínské – nejmenší primáty na světě.

Bohol se proslavil především jedinečným krajinným úkazem, tzv. Čokoládovými horami (Chocolate Hills), které se rozkládají asi 55 km od metropole Tagbilaranu. Jde o neobvyklou geologickou formaci, která se skládá z celkem asi 1300 souměrných a perfektně tvarovaných kopečků porostlých zelenou trávou. Tráva ovšem během období sucha zhnědne a kopce tak získají typickou čokoládovou barvu – odtud vznikl také název oblasti. Jednotlivé kopce dosahují výšky okolo 50 metrů nad mořem (nejvyšší má 120 m) a jsou roztroušeny na ploše 50 kilometrů čtverečních. Chocolate Hills byly pro svou jedinečnost nedávno vyhlášeny třetím největším geologickým monumentem a navrženy na zapsání na Seznam světového dědictví UNESCO.

Celá oblast, kde se kopce vyskytují, se stala jedním velkým turistickým resortem, jehož centrum je situováno do města Carmen. V okolí se nachází dostatek ubytovacích možností, stejně jako restaurací a dalšího občerstvení. Nejlepší podívaná na kopečky se naskýtá z vyhlídky Chocolate Hills Peak. Nejdříve musíte zdolat 214 schodů a poté budete odměněni výhledem z výšky 64 metrů na planinu posetou obrovským množstvím kuželovitých kopců, kam až oko dohlédne. Další skvělý výhled na vás čeká na Sagbayan Peaku, který spadá pod město Sagbayan. Čokoládové kopce dnes patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce na Filipínách a lákají do oblasti tisíce návštěvníků.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko