Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vydejte se za dobrodružstvím na exotické Filipíny

Filipíny se rozkládají v jihovýchodní Asii v Tichém oceánu a turisté si je oblíbily nejenom pro bílé pláže, tyrkysový oceán a deštné pralesy, ale také jejich usměvavé místní obyvatele a celkovou dostupnost. Ostrovní stát Filipíny jich má přes 7 tisíc, a proto není zrovna lehké vybrat si k cestování ty nejlepší. Vždyť je jeden krásnější než druhý!

Tropický ráj na zemi - Palawan

Ostrov, který se těší nejvíce pozornosti a zájmu turistů je určitě Palawan. Dokonce se často umisťuje v různých anketách o nejkrásnější ostrov naší planety. Na délku má přes 450 kilometru a na šířku asi 40 km.

Je to pátý největší ostrov Filipín a může se pochlubit hned několika zajímavostmi. Patříte-li mezi nadšence do potápění a šnorchlování, jistě oceníte nejlepší potápěčkou destinaci Tubbatah reef, která je zapsaná ve světovém dědictví UNESCO. Cesta sem trvá 12 hodin, dlouhá doba strávená na lodi však stojí za to. Útes tvoří 360 druhů korálů a je domovem pro 600 druhů ryb, 13 druhů velryb a delfínů.

Filipíny

Další chloubou je nejdelší podzemní řeka na světě s magickými lagunami a úžasně čistými plážemi.
Oblíbené jsou návštěvy jeskyní, nejznámější je obrovská jeskyně Tabo, kde se dochovalo nejstarší lidské obydlí v jižní Asii.

Ostrov Palawan je v jižní části stále velmi nedotčený a žijí zde dokonce domorodé kmeny.

Hlavní město Manila

Zavítejme z přírody do hlavního města, které je často označované za přelidněné, chaotické a plné kontrastů, a to je možná, proč si Manilu tolik lidí zamiluje.

Hlavním monumentem je Intramuros s pevností Fort Santiago, která je pozůstatkem po španělské armádě. Kousek pěšky se dostanete do Národního muzea, jenž má vskutku působivou stálou expozici a mnoho zajímavých kolekcí.

V Manile je o zábavu vždy postaráno. Díky svému tropickému klimatu se sem sjíždí turisté a obchodníci v průběhu celého roku. Je zde rušný noční život s tanečními kluby, karaoke bary a koná se tu celá řada velkolepých událostí, včetně největšího svatebního expa v Asii, turnaje APPT Manila 12, mezinárodní auto show, gastronomického expa a množství obchodních a finančních sumitů.

Manila je populární pro svoji rozmanitou kuchyni. Samotná gastronomie země byla velice ovlivněna historií spojenou se Španělském, Spojenými státy, Čínou a Japonskem, a tudíž je místní kuchyně velmi specifická a delikátní.

Manila nabízí celou škálu luxusních restaurací a často je najdete v obchodních centrech. Unikátní je 100 Revolving restaurant ve 33. patře budovy MDC, odkud je dechberoucí pohled na metropoli.

Autentické pouliční jídlo se často skládá z vepřového, ryb a kuřat a většinou se podává s rýží a zeleninou. Místní často zahání hlad filipínskými jednohubkami ‚merenda a pulutan ', fermentovanými rybami a mořskými plody.

Filipíny

Bohol

Úchvatný ostrov je proslavený svými Čokoladovými horami, které jsou asi 40 metrů vysoké a rozeseté po celém ostrově. Mezi nimi najdete terasovitá rýžová pole, vodopády a tropické pralesy s bohatou faunou a flórou. Bohol je domovem nejmenšího primáta naší planety, roztomilého Nártouna filipínského.
Téměř nedotčené pláže jsou nádherně bílé, voda má vynikající viditelnost, a tudíž je Bohol oblíbenou destinací mezi turisty, co propadli potápění.

Městečko Banaue

Asi 350 km na sever od Manily se na ostrově Luzon nachází Banaue, konkrétně v provincii Ifugao. Jedná se o jedno z nejkrásnějších míst Filipín, kam oko dohlédne je nádherná příroda, nekonečné rýžové terasy staré dva tisíce let, které jsou vyseté až do výšky 1 000 metrů.

Místo je zapsané do seznamu UNESCO a někdy se mu přezdívá osmý div světa. Vede z něj několik turistických tras, které vedou k jeskyním a vysokým vodopádům.

Magický ostrov Siquijor

Na Filipínách je k vidění velké množství vodopádů, ale Cambugahay na ostrově Siquijor jsou nejnavštěvovanější. Voda je neskutečně průzračná, a v jezírku pod vodopády je tak idylické místo ke koupání.

Ostrovu Siquijor se také přezdívá „Ostrov černé magie“, díky místním šamanům anebo „Ostrov ohně“ zásluhou velkého množství světlušek, jenž v noci úžasně září.

Uprostřed ostrova je Národní park Mt. Bandilaan a celý ostrov byl prohlášený mořskou rezervací.
Ostrov není turisty tolik navštěvovaný, takže pokud chcete zakončit svoje dobrodružství po Filipínách v klidnějším tempu, tohle je to pravé místo.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 1 289 krát.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko