Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Filipíny

V minulosti velmi chudá, nyní velmi rychle se rozvíjející země, se stále více zapojuje do světového turistického ruchu. Vzhledem k tomu, že se Filipíny skládají ze 7 107 ostrovů a ostrůvků, mají co nabídnout.

Velkou předností, usnadňující pobyt turistům z celého světa, je úřední jazyk – angličtina, leč z období španělské kolonizace zůstala většina jmen a názvů španělských.

Nejdůležitějším ostrovem Filipín je Luzon, kde se také nachází hlavní město Manila. Z filipínských turistických atrakcí vyniká 4 kilometry dlouhá, kouzelná pláž na ostrově Boracay, která patří do „top ten“ nejhezčích pláží světa. Filipíny jsou velmi vyhledávané jako potápěčská destinace a pro zainteresované nutno zmínit město Angeles, které je světově proslulé právě tím, že je zaměřeno pouze na prostituci.

Většina návštěvníků směřuje k moři, ale nikdo nepohrdne výletem do pralesa či prohlídkou hlavního města Manily. Fascinující jsou večery v malých hospůdkách při sklenici místního piva San Miguel, kdy lze zároveň pozorovat západ slunce nad některým z dalších ostrovů. Kapitolou samou pro sebe jsou kohoutí zápasy, které jsou oblíbenou a drahou zábavou místních (něco jako fotbal pro Italy a Brazilce) a atrakcí, jež Filipíny proslavila po celém světě.

Milovníci divoké přírody míří především na ostrovy Mindoro a Palawan, kdo dává přednost pohodlí, zamíří raději na Boracay nebo Cebu. Návštěvníkům se zde nabízí kombinace fantastických scenérií horských pásem Luzonu s exotickým tropickým pobřežím a korálovými zahradami ostrova Boracay. Jsou zde k vidění vulkány, vodopády, krasové jeskyně, nejúžasnější systémy rýžových teras na světě, animistické kultury kmene Ifugao nebo také zázrační léčitelé. Nezapomenutelné jsou přírodní scenérie, pláže a korálové útesy.

Nejlepší doba pro návštěvu Filipín je od poloviny prosince do poloviny května. Nejvíce festivalů zažijete v době od ledna do května a nejvíce dešťových srážek padá na pobřeží Pacifiku v období od listopadu do ledna. Pohled na rýžové terasy je nejkrásnější od března do dubna.

Největší ostrovy jako je Luzon, Cebu a Mindanao jsou častým cílem většiny turistů, ale někdy vás mohou překvapit i malé ostrůvky.

Například:
-Camiguin je ostrov, na kterém se nachází deštný prales a korálové útesy
-Banrayan je ostrov s překrásnými plážemi
-Guimaras má spoustu cyklistických stezek
-Sibuyan známý pro možnosti horské turistiky
-Moalboal je ostrov s příznivými podmínkami pro potápění s přístrojem i šnorchování
-pozorování západu slunce je krásné u jezera Sebu
-můžete vidět různé lidi různých kmenů
-můžete se procházet historickými městy v Silayi(Negros) a Viganu(Luzon)

Útes Tubbataha
Tento útes leží při jihovýchodním pobřeží ostrova Palawan. Ostrov, který je dlouhý přes 400 km charakterizují především úzké pásy pobřeží s mandlovými háji a korálovými útesy. Ekologickou rovnováhu Palawanu lze snadno narušit, a proto je velmi nutné začít se zakládáním chráněných území, aby vše, co tu je, nebylo zničeno zemědělskou expanzí. Tato opatření pokládají za velmi důležité udržet čistotu pobřežních vod a tím zachránit spoustu druhů.

Autor: Alexandra Rohanová

Článek byl zobrazen 3 362 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko