Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ostrov Mactan

Mactan - informace o ostrově

Filipínský ostrov Mactan rozkládající se na ploše 8 krát 20 kilometrů, patří k vyhledávaným turistickým destinacím. Nabízí totiž ty nejkrásnější pláže a nejluxusnější resorty. Navíc je skvělým výchozím místem pro poznávání dalších krás v okolí. Sám o sobě však ukrývá také řadu zajímavých památek a přírodních unikátů.

Přímo na Mactanu bylo vystavěno mezinárodní letiště, doprava na ostrov je tak velmi snadná. Mactan je navíc 864 m dlouhým mostem propojen se sousedním a mnohem větším ostrovem Cebu. Ten se rozkládá na ploše 200 krát 40 kilometrů. Hlavní město Cebu City je tak z Mactanu vzdáleno pouhých 15 kilometrů. Jde o třetí největší filipínské město, v němž najdete například nejstarší ulici v zemi, španělskou pevnost San Pedro z roku 1565, taoistický chrám uprostřed milionářské čtvrti nebo krásnou baziliku Minore del Santo Nino.

Z Mactanu můžete kromě návštěvy tohoto města podniknout třeba výlet na vedlejší ostrov Bohol, který je proslavený přírodním úkazem zvaným Chocolate Hills. Jde o zcela pravidelné skalnaté vrcholky, které společně vytvářejí naprosto unikátní krajinu. Mactan i Cebu nabízí ideální podmínky pro potápění, šnorchlování a nejrůznější vodní sporty. Za skvělým potápěním se můžete vypravit na blízké Camotes Islands. Potěšeni však budou i ti, kteří se chtějí celý den věnovat slunění na pláži nebo relaxaci pod palmami. O hladové žaludky návštěvníků se na Mactanu starají výborné restaurace, v nichž můžete ochutnat jak místní speciality, tak i mezinárodní kuchyni.

Mactan se v minulosti nechvalně proslavil jako místo, kde náčelník Lapu Lapu zabil v boji známého portugalského mořeplavce a objevitele Filipín Fernãa de Magalhãese. Tuto událost v dnešní době připomíná místní kostel. Ostrov je v současnosti známý hlavně výrobou hudebních nástrojů, zejména tedy kytar. Najdete na něm několik tradičních dílen a spoustu obchodů s kytarami. Pokud se projdete po hlavní ulici, nenajdete zde téměř nic jiného než krámky právě s kytarami a mandolínami. Sem tam je možné narazit také na dílnu šperků. Místní obyvatelé nejsou na „bílé“ turisty příliš zvyklí a většinu z nich považují za Američany, kteří zde v minulosti měli vojenské základny. Proto projít se ulicemi Mactanu jen tak bez povšimnutí je téměř nemožné.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko