Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Filipíny

V minulosti velmi chudá, nyní velmi rychle se rozvíjející země, se stále více zapojuje do světového turistického ruchu. Vzhledem k tomu, že se Filipíny skládají ze 7 107 ostrovů a ostrůvků, mají co nabídnout.

Velkou předností, usnadňující pobyt turistům z celého světa, je úřední jazyk – angličtina, leč z období španělské kolonizace zůstala většina jmen a názvů španělských.

Nejdůležitějším ostrovem Filipín je Luzon, kde se také nachází hlavní město Manila. Z filipínských turistických atrakcí vyniká 4 kilometry dlouhá, kouzelná pláž na ostrově Boracay, která patří do „top ten“ nejhezčích pláží světa. Filipíny jsou velmi vyhledávané jako potápěčská destinace a pro zainteresované nutno zmínit město Angeles, které je světově proslulé právě tím, že je zaměřeno pouze na prostituci.

Většina návštěvníků směřuje k moři, ale nikdo nepohrdne výletem do pralesa či prohlídkou hlavního města Manily. Fascinující jsou večery v malých hospůdkách při sklenici místního piva San Miguel, kdy lze zároveň pozorovat západ slunce nad některým z dalších ostrovů. Kapitolou samou pro sebe jsou kohoutí zápasy, které jsou oblíbenou a drahou zábavou místních (něco jako fotbal pro Italy a Brazilce) a atrakcí, jež Filipíny proslavila po celém světě.

Milovníci divoké přírody míří především na ostrovy Mindoro a Palawan, kdo dává přednost pohodlí, zamíří raději na Boracay nebo Cebu. Návštěvníkům se zde nabízí kombinace fantastických scenérií horských pásem Luzonu s exotickým tropickým pobřežím a korálovými zahradami ostrova Boracay. Jsou zde k vidění vulkány, vodopády, krasové jeskyně, nejúžasnější systémy rýžových teras na světě, animistické kultury kmene Ifugao nebo také zázrační léčitelé. Nezapomenutelné jsou přírodní scenérie, pláže a korálové útesy.

Nejlepší doba pro návštěvu Filipín je od poloviny prosince do poloviny května. Nejvíce festivalů zažijete v době od ledna do května a nejvíce dešťových srážek padá na pobřeží Pacifiku v období od listopadu do ledna. Pohled na rýžové terasy je nejkrásnější od března do dubna.

Největší ostrovy jako je Luzon, Cebu a Mindanao jsou častým cílem většiny turistů, ale někdy vás mohou překvapit i malé ostrůvky.

Například:
-Camiguin je ostrov, na kterém se nachází deštný prales a korálové útesy
-Banrayan je ostrov s překrásnými plážemi
-Guimaras má spoustu cyklistických stezek
-Sibuyan známý pro možnosti horské turistiky
-Moalboal je ostrov s příznivými podmínkami pro potápění s přístrojem i šnorchování
-pozorování západu slunce je krásné u jezera Sebu
-můžete vidět různé lidi různých kmenů
-můžete se procházet historickými městy v Silayi(Negros) a Viganu(Luzon)

Útes Tubbataha
Tento útes leží při jihovýchodním pobřeží ostrova Palawan. Ostrov, který je dlouhý přes 400 km charakterizují především úzké pásy pobřeží s mandlovými háji a korálovými útesy. Ekologickou rovnováhu Palawanu lze snadno narušit, a proto je velmi nutné začít se zakládáním chráněných území, aby vše, co tu je, nebylo zničeno zemědělskou expanzí. Tato opatření pokládají za velmi důležité udržet čistotu pobřežních vod a tím zachránit spoustu druhů.

Autor: Alexandra Rohanová

Článek byl zobrazen 3 001 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko